kandydaci

Dane personalne

Imię i nazwisko
Grażyna Łabno
Rok urodzenia
1971
Stan cywilny
mężatka

Wykształcenie i praca

Wykształcenie
wyższe pedagogiczne
Wykonywany zawód
nauczyciel, dyrektor szkoły
Miejsce pracy
Zespół Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych

Polityka

Przynależność
bezpartyjna
Kariera
Mam kilkunastoletni staż nauczycielski i doświadczenie w pracy z uczniami szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum dla młodzieży i dorosłych. Prowadziłam też zajęcia metodyczne dla nauczycieli biologii i przyrody. Od 2007 r. jestem dyrektorem szkoły, obecnie kieruję Zespołem Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych. W moim dorobku zawodowym znajduje się również dziesięć publikacji o tematyce biologicznej. Jestem założycielem i pomysłodawcą Izby Historii Flisactwa (mini muzeum poświęconego flisactwu na Dunajcu), która w ostatnim czasie, ponownie zaistniała w lokalnych mediach za sprawą odwiedzin Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Angażuję się w sprawy związane z lokalnymi problemami, głównie dotyczącymi oświaty. Moje działania zyskują aprobatę wielu środowisk i są wskazywane jako przykłady dobrej praktyki, np. zakończony w ubiegłym roku projekt ?Dunajec- wspólna rzeka- wspólna sprawa?, zrealizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska ? Republika Słowacka 2007-2013, wybrany przez Euroregion ?Tatry? oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
Kandyduję do
Sejm: okręg nr 14
Kilka słów o sobie:
Urodziłam się w Niedzicy (nazwisko panieńskie Plewa) i tam spędziłam dzieciństwo. Obecnie mieszkam w Sromowcach Wyżnych, gdzie spełniam się rodzinnie, jako żona i matka. Na co dzień staram się wypełniać najlepiej, jak potrafię swoje zobowiązania zawodowe. Żyję też w zgodzie z ludźmi i własnym sumieniem. Wolę działać i robić coś dla dobra innych, niż stać z boku i czekać, aż sukces sam przyjdzie. Unikam radykalnych ocen, a w uczynkach innych staram się raczej odszukiwać dobre intencje. Uparcie dążę do wyznaczonego celu, jeśli mam wewnętrzne przekonanie, że będzie to dobre dla ogółu.

Kandyduję, bo?
jak twierdzą inni, sprawdziłam się w swoim środowisku. Podejmuję działania na rzecz jego rozwoju, a moje pomysły zyskują wsparcie wielu osób i instytucji. Lubię podejmować trudne, ale realne wyzwania. Konsekwentnie dążę do ich realizacji. Potrafię też zachęcić ludzi do wspólnego wysiłku. Myślę, że mając więcej możliwości mogę zrobić więcej.

Popiera mnie Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich
Program wyborczy
Co jest dla mnie najważniejsze?
1. Edukacja, rozwój i postęp, które będą służyły młodym ludziom, ale z jednoczesnym zachowaniem tradycyjnych wartości.
Edukacja jest ważnym elementem naszego życia społecznego. Uważam, że wiele dobrego zadziało się już w polskiej szkole, ale jest to nadal obszar, który wymaga wsparcia i doskonalenia. Chciałabym w szczególności zwrócić uwagę na potrzeby mniejszych szkół. Widzę również konieczność ograniczenia biurokracji i zadań szkoły w zakresie dokumentowania swej aktywności. Uważam też, że istnieje potrzeba pracy na rzecz większej jednoznaczności prawa oświatowego.
2. Wspieranie lokalnych inicjatyw w zakresie rozwoju infrastruktury drogowej, edukacji, sportu, turystyki i usług zdrowotnych oraz ochrony środowiska.
Kandyduję i mieszkam w okręgu wyborczym, który jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów. Uważam, że jest to ogromny potencjał, który nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Gminy i lokalne środowiska mają doskonałe pomysły na własny rozwój, lecz czasem spotykają się z barierami legislacyjnymi, proceduralnymi lub finansowymi. Dlatego warto promować te pomysły i poszukiwać rozwiązań, które pozwolą na wdrożenie ich w życie.
Pozostali kandydaci: Sejm: okręg nr 14
Julian Stopka Prawo i Sprawiedliwość
Jan Piczura PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Wlodzimierz Zapiorkowski Zjednoczona Lewica
Ryszard Łukasik .Nowoczesna
Piotr Bielski KWW "Kukiz'15"
Maciej Prostko KWW Kukiz'15
Szczepan Zygmunt KWW Kukiz'15
Iwona Pycińska KWW Kukiz'15
Maciej Rogóż Kukiz'15
Elżbieta Borowska KWW Kukiz'15
Amadeusz Kwiatkowski KWW Kukiz'15
Jarosław Gliński KWW "KUKIZ'15"
Maria Nowakowska KW Nowoczesna Ryszarda Petru
Dariusz Zabrzewski nr 14 Nowy Sącz, małopolska
Mariusz Wcisło Kukiz'15
Anna Paluch Prawo i Sprawiedliwość
Halina Wąsowska-Schirmer Platforma Obywatelska
Tadeusz Patalita Platformy Obywatelskiej
Adam Wojtas Nowoczesna
Małgorzata Belska Prawo i Sprawiedliwość
Alicja Gawlik Nowoczesna Ryszarda Petru
Agnieszka Sługocka Nowoczesna Ryszarda Petru
Okręgi wyborcze
  • Szczepan Zygmunt
  • Wojciech Kajdas
  • Alicja Gawlik
  • Andrzej Skupień
  • Zofia Jończyk
  • Danuta Sztencel
  • Małgorzata Belska
  • Piotr Sułkowski
  • Maria Nowakowska
  • Ryszard Łukasik
Popularne tagi
Reklama