kandydaci

Dane personalne

Imię i nazwisko
Tadeusz Patalita
Rok urodzenia
1957
Stan cywilny
żonaty

Wykształcenie i praca

Wykształcenie
średnie
Wykonywany zawód
przedsiębiorca - usługi, handel
Miejsce pracy
rodzinna firma

Polityka

Przynależność
Platforma Obywatelska
Kariera
Tworzyłem struktury NSZZ ?Solidarność? w swoim zakładzie pracy- Szpitalu Miejskim w Rabce Zdrój w 1980 r., a w 1989 r. współorganizowałem Komitet Obywatelski w tym mieście. Od 1990 związany byłem z samorządem terytorialnym. Służyłem społeczeństwu jako: radny Mszany Dolnej, wicewójt gminy wiejskiej (1992?2002), radny delegat do sejmiku samorządowego województwa nowosądeckiego i radnym sejmiku małopolskiego I kadencji (1998?2002). Działałem w AWS i w Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym. Później przez kilka lat nie angażowałem się w struktury ogólnopolskich ugrupowań politycznych. Obecnie należę do Platformy Obywatelskiej. W bezpośrednich wyborach w 2002 i 2006 byłem wybierany na urząd wójta gminy Mszana Dolna. W 2010 r. objąłem mandat poselski w miejsce Witolda Kochana. Następnie (od roku 2011) pełniłem obowiązki pełnomocnika marszałka województwa małopolskiego ds. Programu Ochrony przed Powodzią w Dorzeczu Górnej Wisły. Od trzech lat prowadzę własną działalność gospodarczą. Zatrudniam osiem osób.
Kandyduję do
Sejm: okręg nr 14
Kilka słów o sobie:
Interesuję się dobrą książką, filmem i sportem. Ostatnio doszło mi nowe, fascynujące hobby - wnuki :)
Z natury jestem domatorem ale nie jestem nieczuły na piękno otaczających mój dom gór, więc od czasu do czasu lubię powędrować po Beskidzie Wyspowym czy Gorcach.
Program wyborczy
Ostatnie 25 lat poświęciłem niemal w całości pracy na rzecz samorządu. Znacie mnie doskonale - jako ojca rodziny, samorządowca, przedsiębiorcę. Pracowałem na rzecz lokalnego środowiska najpierw jako inicjator powstania NSZZ ?Solidarność? w Pogotowiu Ratunkowym w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju, jako radny Gminy Mszana Dolna, radny sejmiku Województwa, zastępca wójta i przez dwie kadencje wójt Mszany Dolnej, poseł na Sejm RP VI kadencji.
Moją dewizą było zawsze dobre gospodarowanie. Niech świadczą o tym asfaltowe drogi i nowoczesne szkoły, perfekcyjne pozyskiwane i wykorzystywane dla rozwoju gminy Mszana Dolna fundusze unijne. Przez ostanie 8 lat Polska, również ta lokalna, zmieniła się nie do poznania. Możliwości nadal są ogromne. Musimy kontynuować dobrą robotę - nie można teraz zaprzepaścić szans jakie przed nami się otwierają.
Ja stawiam na rozwój uzdrowisk, wspieranie inicjatyw publiczno-prywatnych i dalsze projekty infrastrukturalne m.in. obwodnicę Mszany Dolnej, południową obwodnice Nowego Sącza, Limanowej i dalsze starania o lepszy dojazd do Zakopanego. Stawiam na współpracę i wspieranie lokalnych samorządów w tym Nowego Sącza, jako centrum subregionu. Paląca kwestią są zbiorniki retencyjne
i rozwiązywanie zaopatrzenia w wodę Limanowszczyzny, Sądecczyzny, Podhala i Ziemi Gorlickiej. Musimy zabiegać o skuteczną i szybką realizację modernizacji Drogi Krajowej nr 75, lobbować za realizacją linii Podłęże ? Piekiełko i wspierać rozwój energetyki odnawialnej. Za swój obowiązek uważam umacnianie pozycji rodziny, a szczególnie rodzin wielodzietnych i wspieranie organizacji pozarządowych, które coraz mocniej budują społeczeństwo obywatelskie.
Bliskie mi są oddolne inicjatywy z zakresu turystyki , kultury i sportu. Wybudowaliśmy trzy Orliki w Gminie Mszana Dolna. Podobne obiekty powinny powstać w każdej miejscowości. Jako Wójt wystąpiłem z inicjatywą budowy Europejskiego Centrum Narciarstwa Klasycznego o Biathlonu w Kasinie Wielkiej. Takie centrum byłoby sprężyną rozwoju Ziemi Zagórzańskiej. Do tej inicjatywy chciałbym powrócić. Wielką szansą dla regionu są zasoby wody geotermalnej w Porębie Wielkiej. Należy projekt Wójta Niedźwiedzia Janusza Potaczka doprowadzić do końca, bo to jest szansa na stabilne miejsca pracy. Musimy zrobić wszystko, aby nasza młodzież nie wyjeżdżała za granicę, ale by na rodzinnej ziemi wykuwała swoje szczęście. W sprawach światopoglądowych jestem konserwatystą. Uważam, że mocna, zdrowa rodzina jest ostoją i gwarantem ładu społecznego, a Kościół tego ładu filarem. Tu się nie zmienię.
Pozostali kandydaci: Sejm: okręg nr 14
Julian Stopka Prawo i Sprawiedliwość
Jan Piczura PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Wlodzimierz Zapiorkowski Zjednoczona Lewica
Ryszard Łukasik .Nowoczesna
Piotr Bielski KWW "Kukiz'15"
Maciej Prostko KWW Kukiz'15
Szczepan Zygmunt KWW Kukiz'15
Iwona Pycińska KWW Kukiz'15
Maciej Rogóż Kukiz'15
Elżbieta Borowska KWW Kukiz'15
Amadeusz Kwiatkowski KWW Kukiz'15
Jarosław Gliński KWW "KUKIZ'15"
Maria Nowakowska KW Nowoczesna Ryszarda Petru
Dariusz Zabrzewski nr 14 Nowy Sącz, małopolska
Mariusz Wcisło Kukiz'15
Anna Paluch Prawo i Sprawiedliwość
Halina Wąsowska-Schirmer Platforma Obywatelska
Adam Wojtas Nowoczesna
Małgorzata Belska Prawo i Sprawiedliwość
Grażyna Łabno KW Platforma Obywatelska RP
Alicja Gawlik Nowoczesna Ryszarda Petru
Agnieszka Sługocka Nowoczesna Ryszarda Petru
Okręgi wyborcze
  • Alicja Gawlik
  • Piotr Sułkowski
  • Radosław Lazar
  • Tadeusz Patalita
  • Maciej Prostko
  • Paulina Nowakowska
  • Jan Piczura
  • Mariusz Wcisło
  • Stanisław Barnaś
  • Joanna Marcela
Popularne tagi
Reklama