kandydaci

Dane personalne

Imię i nazwisko
Zofia Jończyk
Rok urodzenia
1966
Stan cywilny
mężatka

Wykształcenie i praca

Wykształcenie
wyższe
Wykonywany zawód
Secyjalista ds. księgowości
Miejsce pracy
Kalwaria Zebrzydowska

Polityka

Przynależność
bezpartyjna
Kariera
Przez ostatnie 4 lata zaangażowałam się czynnie w sprawy naszej Małej Ojczyzny, jaką jest nasza gmina i powiat wadowicki. Wraz z kilkoma mieszkańcami, założyliśmy Stowarzyszenie DOLINA CEDRONU ? FORUM INICJATYW OBYWATELSKICH, którego jestem prezesem. Stowarzyszenie ma na celu nie tylko obserwowanie jak są wydawane ?nasze? publiczne pieniądze, w jaki sposób zarządzana jest ?nasza? Gmina i Powiat, ale także pomoc mieszkańcom, którzy zostali pominięci przez system, bądź układ. Działając w Stowarzyszeniu skupiamy się głównie na pomocy doradczej, ponieważ nie możemy i nie mamy większych możliwości wywierania wpływu na Urząd Miasta, lecz i tak walczymy aby mieszkańcom żyło się lepiej. By stać się bardziej skuteczną w swoich działaniach, zdecydowałam się na start w wyborach do Sejmu RP.
Kandyduję do
Sejm: okręg nr 12
Kilka słów o sobie:
Urodziłam się i mieszkam w Kalwarii Zebrzydowskiej. Mam 49 lat, męża i dorosłą córkę.
Ukończyłam technikum w Kalwarii i Studium z zakresu rachunkowości. Pracowałam w Krakowskiej Fabryce Mebli, w Szkole Podstawowej w Leńczach, a obecnie w Spółdzielni Pracy Kominiarzy.
Zdobyte doświadczenie zawodowe, poparte kwalifikacjami oraz codziennymi doświadczeniami życiowymi, pomogły mi zauważyć, że sytuacja w gminie i kraju wymaga zmian. Dlatego też, podjęłam się próby dokonania tych zmian.
Program wyborczy
-rozwój gospodarczy poprzez uproszczenie systemu podatkowego oraz zwiększenie przejrzystości systemu ubezpieczeń, co przyczyni się do ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej i wygeneruje nowe miejsca pracy; -wykorzystanie atrakcyjności regionu i jego położenia, poprzez jego promocje, w celu długotrwałego rozwoju gospodarczego; -pomoc w stworzeniu realnych warunków rozwoju lokalnych rzemieślników i przedsiębiorców poprzez wyraziste reprezentowanie interesów gminy i powiatu; -podniesienie standardów życia najuboższych i wykluczonych społecznie lub zagrożonych wykluczeniem; -rozbudowa infrastruktury drogowej naszego regionu, dla poprawy bezpieczeństwa i ułatwienia komunikacji; -efektywne wykorzystanie komunikacji kolejowej, zwiększenie liczby tanich i systematycznych połączeń z ośrodkami miejskimi, co ułatwi podróż do pracy, szkoły, uczelni itp.
Pozostali kandydaci: Sejm: okręg nr 12
Piotr Szewczyk Platforma Obywatelska RP
Wojciech Kajdas Platforma Obywatelska RP
Okręgi wyborcze
  • Amadeusz Kwiatkowski
  • Zofia Jończyk
  • Jakub Adamczyk
  • Alicja Gawlik
  • Paulina Nowakowska
  • Ryszard Łukasik
  • Artur Gondek
  • Dawid Mól
  • Danuta Sztencel
  • Bogusław Waksmundzki
Popularne tagi
Reklama