kandydaci

Dane personalne

Imię i nazwisko
Piotr Szewczyk
Rok urodzenia
26.04.1985
Stan cywilny
kawaler

Wykształcenie i praca

Wykształcenie
wyższe zawodowe
Wykonywany zawód
pracownik samorządowy
Miejsce pracy
Urząd Miasta i Gminy Myślenice

Polityka

Przynależność
Międzynarodowa Organizacja Sztuki Ludowej (wiceprzewodniczący Sekcji Polskiej); Myślenickie Towarzystwo Kultury (prezes), Stowarzyszenie Wspólnota Myślenice (przewodniczący komisji rewizyjnej); Platforma Obywatelska RP (członek)
Kariera
Piotr Szewczyk urodził się w Myślenicach (kwiecień 1985). Absolwent Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Studium Choreograficznego (taniec ludowy). Całe swoje dzieciństwo i dorosłe życie związał z Małopolską. Już od wczesnych lat szkolnych działał aktywnie w młodzieżowych organizacjach społecznych, samorządzie uczniowskim i organizacjach charytatywnych. Pierwsze doświadczenia samorządowe zdobywał jako przewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu Myślenickiego, rzecznik prasowy Młodzieżowego Sejmiku Województwa Małopolskiego i dwukrotny przedstawiciel Małopolski podczas Europejskiego Forum Młodzieży. Założyciel pierwszego w Powiecie Myślenickim Szkolnego Klubu Europejskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności. W czasach szkolnych podejmował liczne działania związane z edukacją z zakresu praw człowieka. Organizował sesje tematyczne poświęcone ich przestrzeganiu w Polsce i na świecie. W 2002 roku ukończył Szkołę Samorządową i Praw Człowieka. Pomysłodawca i organizator Samorządowego Konkursu na "Najlepszy samorząd uczniowski". Laureat konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Wolontariusz w Powiatowym Centrum Wolontariatu. Podczas studiów otrzymał stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej "Sapere Auso" dla studentów szczególnie aktywnych edukacyjnie. W latach 2003 - 2005 dziennikarz w Gazecie Krakowskiej. Od 2005 roku pracownik samorządowy w Wydziale Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach. Od 10 lat dyrektor Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka". Założyciel i pierwszy prezes Myślenickiego Towarzystwa Kultury (2011). Współtwórca Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Myśleniach oraz Myślenickiego Towarzystwa Historycznego (teraz Polskie Towarzystwo Historyczne oddział Myślenice). Bez wątpienia największym sukcesem w 15 letniej karierze Piotra Szewczyka jest rozwój Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka". Obecnie Zespół, to jedna z najliczniejszych i najbardziej utytułowanych grup ludowych w Małopolsce. Zespół koncertował m.in. w Japonii, Kanadzie, Chinach i Indiach. W 2012 roku Zespół dotarł do finału tanecznego show telewizji Polsat "Got to Dance - Tylko Taniec". W tym samym roku otrzymał również specjalną nagrodę jury na Światowym Festiwalu Folkloru w Turcji. Wraz z Ziemią Myślenicką występuje blisko 200 artystów w wieku od 6 do 80 lat. Od 2014 roku z inicjatywy Piotra Szewczyka Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" jest gospodarzem Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem 2014.
Kandyduję do
Sejm: okręg nr 12
Kilka słów o sobie:
Prywatnie od lat związany z Zespołem Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka", który jest jego największą pasją. Miłośnik podróży bliskich i dalekich. Interesuje się nowymi mediami - zwłaszcza projektowaniem graficznym z wykorzystaniem zdjęć i materiałów wideo. Wolny czas lubi spędzać na gotowaniu, czytaniu lub z przyjaciółmi.
Program wyborczy
Konsekwentne podejmowanie działań na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców zarówno w obszarze infrastruktury komunalnej, drogowej czy społecznej. Inicjowanie pozytywnych zmian, które są odpowiedzią na potrzeby większych i mniejszych środowisk. Chciałbym patronować działaniom z zakresu kultury, które wyróżnią nas pośród innych części województwa i kraju.
Pozostali kandydaci: Sejm: okręg nr 12
Wojciech Kajdas Platforma Obywatelska RP
Zofia Jończyk Platforma Obywatelska
Okręgi wyborcze
  • Dawid Mól
  • Maciej Prostko
  • Zofia Jończyk
  • Stanisław Barnaś
  • Halina Wąsowska-Schirmer
  • Andrzej Skupień
  • Piotr Bielski
  • Mariusz Wcisło
  • Bogusław Waksmundzki
  • Janusz Kołacz
Popularne tagi
Reklama