Jedynka Nowoczesnej Ryszarda Petru - pieniński samorządowiec i szachista na politycznej szachownicy

Piątek, 16 października 2015 22:10

Kim jest Tomasz Gabryś, kandydat nr 1 na liście partii Nowoczesna Ryszarda Petru w nadchodzących wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej? Instruktor szachowy, przewodnik beskidzki, samorządowiec, nauczyciel i wychowawca młodzieży.

Od 2004 roku jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie w szkole podstawowej w Szczawnicy, a także uczył wiedzy o społeczeństwie oraz edukacji dla bezpieczeństwa w szkołach gimnazjalnych i średnich i w szkołach dla dorosłych. Przed rokiem uzyskał stopień nauczyciela dyplomowanego.

W latach 2010 – 2014 pełnił funkcję radnego gminy, a obecnie jest przewodniczącym Rady Gminy w Krościenku n.D.

A czym się zajmuje po godzinach szkolnej i samorządowej pracy? - Od siedmiu lat jestem Przewodnikiem Beskidzkim – z zaangażowaniem Tomasz Gabryś mówi o swojej miłości do gór. - W latach 2010-2013 byłem prezesem Pienińskiego Koła Przewodników Beskidzkich oraz sekretarzem Oddziału PTTK w Krościenku n.D, a od kilku lat jestem opiekunem Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego w szkole podstawowej.

Jako instruktor Związku Harcerstwa Polskiego kilkakrotnie uczestniczył w obozach harcerskich w Pobierowie nad morzem, organizowanych przez Hufiec ZHP w Rabce. Posiada również uprawnienia instruktora szachowego oraz prowadzi zajęcia koła szachowego w szkole podstawowej. - Moi podopieczni corocznie zdobywają wysokie miejsca w turniejach gminnych i powiatowych – z dumą podkreśla sukcesy swoich wychowanków.

Kandyduje w wyborach parlamentarnych na pierwszym miejscu listy Nowoczesna Ryszarda Petru w okręgu wyborczym nr 14, obejmującym Nowy Sącz i powiaty: limanowski, gorlicki, nowosądecki, nowotarski i tatrzański, a kandyduje, bo jak mówi: - Nie chcę na emigrację wyjeżdżać z kraju, który jest moją ojczyzną, chcę żyć i pracować tu właśnie! Marzę o takim czasie, gdy w Polsce debata publiczna będzie się opierać na zasadach racjonalnej dyskusji na tematy merytoryczne, a nie na agresji i zacietrzewieniu. Mam dość zastępczych, nieważnych tematów. Będę, jak dotąd, w samorządzie, walczył o mądre wydawanie publicznych pieniędzy, aby służyły wszystkim, a nie wybranym.

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
Reklama
Okręgi wyborcze
  • Maciej Prostko
  • Andrzej Skupień
  • Dawid Mól
  • Małgorzata Belska
  • Piotr Bielski
  • Danuta Sztencel
  • Joanna Marcela
  • Elżbieta Borowska
  • Adam Wojtas
  • Dariusz Zabrzewski
Popularne tagi
Reklama