Inna polityka jest możliwa - konferencja prasowa Partii Razem

Piątek, 16 października 2015 23:06

Dziś odbyła się konferencja prasowa Partii Razem prezentująca podatkowy program Partii.

Partia Razem, wbrew temu, co się o niej mówi, nie chce podwyższać podatków wszystkim, tylko wyrównać obciążenia, które dziś są bardzo wysokie dla biednych, uciążliwe dla klasy średniej, oraz śmiesznie niskie dla bogatych.

Barbara Grobler (Kraków, lista nr 3, miejsce 7): Nie da się obniżyć podatków wszystkim, bo wtedy zabraknie pieniędzy na podstawowe usługi świadczone przez państwo. Dlatego o podatkach chcemy o nich mówić poważnie i uczciwie. Stworzyliśmy kalkulator podatkowy, żeby każda osoba mogła się przekonać, ile wyniósłby podatek płacony według naszej skali. Kalkulator dostępny jest dla wszystkich na http://kalkulator.partiarazem.pl

Jakub Baran (Kraków, lista nr 3, miejsce 1): Dla milionów Polaków i Polek, które muszą liczyć każdy grosz, każde dodatkowe sto złotych w portfelu, to wymierna poprawa warunków życia. Bilety komunikacji miejskiej, do kina i teatru, dodatkowe zajęcia dla dzieci, możliwość wykupienia leków, obiadów w szkole czy nowych butów na zimę. Te wszystkie dodatkowe zakupy pobudzą popyt wewnętrzny i przyczynią się do stworzenia dodatkowych miejsc pracy.

Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i obywatelek, dlatego wszyscy wspólnie powinniśmy się na nie składać. Ci którzy zarabiają mniej - w mniejszym stopniu, ci którzy zarabiają więcej - w odpowiednio większym. Sprawiedliwe, progresywne podatki, są niezbędne do zrealizowania zapisanej w konstytucji sprawiedliwości społecznej, której w Polsce wciąż jest za mało.

Barbara Grobler. Urodzona w 1989 roku w Krakowie, informatyczka. Obecnie pracuje w dużej korporacji na stanowisku inżyniera kontroli jakości oprogramowania. Sprawy, które są dla niej szczególnie ważne to stabilna praca, pewne emerytury, powszechny dostęp do służby zdrowia i edukacji. Pragnie żyć w państwie, które nie obraca się plecami do obywateli i nie wyklucza żadnych grup społecznych. W Razem pełni funkcję członkini Zarządu Okręgu Krakowskiego oraz szefowej małopolskiego sztabu wyborczego.

Jakub Baran. Publicysta, student filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członek Uniwersytetu Solidarnego i współorganizator protestów studenckich w Krakowie. Aktywista Krakowa Przeciwko Igrzyskom, kandydat do Rady Miasta Krakowa w wyborach samorządowych, działacz ruchu lokatorskiego. Były asystent społeczny Posłanki na Sejm RP Anny Grodzkiej. Ostatnie kilka lat spędził na bezpłatnych stażach i umowach cywilnoprawnych. Od emigracji powstrzymuje go myśl, że państwo dobrobytu nie zbuduje się samo.

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
Reklama
Okręgi wyborcze
  • Joanna Marcela
  • Dariusz Zabrzewski
  • Szczepan Zygmunt
  • Artur Gondek
  • Iwona Pycińska
  • Piotr Bielski
  • Tadeusz Patalita
  • Adam Wojtas
  • Piotr Szewczyk
  • Dawid Mól
Popularne tagi
Reklama