Kandydaci PO w okręgu 14. stawiają na rozwój turystyki i budowę zakopianki (zdjęcia)

Wtorek, 6 października 2015 22:53

Podhalańscy kandydaci Platformy Obywatelskiej zaprezentowali się dzisiaj w Nowym Targu i w Zakopanem. Łącznie na liście nr 2 w okręgu wyborczym nr 14 jest siedmiu reprezentantów naszego regionu. Czterech z powiatu nowotarskiego i trzech tatrzańskiego.

Najpierw w południe na nowotarskim Rynku pojawiło się ich czworo: obecny senator, kandydat na senatora - Stanisław Hodorowicz oraz kandydaci na posłów: Andrzej Gut Mostowy - poseł trzech kadencji, Dominika Wachałowicz-Kiersztyn - dyrektor Skansenu Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej i Eugeniusz Zajączkowski, były wiceburmistrz Nowego Targu.

Jako pierwszy pokrótce swój program przedstawił Andrzej Gut Mostowy z Zakopanego. Dla obecnego parlamentarzysty najważniejsze jest dokończenie budowy zakopianki, dzięki wykorzystaniu środków finansowych z Unii Europejskiej, które są przewidziane dla Polski w ostatniej perspektywie. Poseł przypomina, że pojawi się możliwość budowy ścieżek rowerowych. W zasadniczy sposób inwestycje z zakresu turystyki pozwolą na kolejny etap w rozwoju całego regionu.

Eugeniusz Zajączkowski przypomniał o swoim 20-letnim doświadczeniu w pracy samorządowca. Według niego, wiele trzeba zrobić w dalszy rozwój strefy aktywności gospodarczej na terenach miejskich. Wyznacznikiem dla inwestorów jest łatwy dostęp komunikacyjny. Takie działania, jak podkreślał, będą w stanie zapobiec bezrobociu. - Trzeba myśleć o dalszym rozwoju Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, która przygotowuje do obsługi ruchu turystycznego. Realizacja zakopianki musi rozpocząć się najpóźniej przy końcu zbliżającej się kadencji – mówił Zajączkowski.

Dominika Wachałowicz-Kiersztyn stawia przede wszystkim na rozwój kultury, dzięki czemu nastąpić ma rozwój turystyki. Placówki muzealne na terenie Podhala, Spisza i Orawy przygotowane są bowiem, jak mówiła, do prowadzenia edukacji regionalnej.

Z kolei senator Stanisław Hodorowicz za główny cel stawia sobie budowę zakopianki i sieci kolejowej, która zmniejszy czas podróży z Krakowa do Zakopanego do jednej godziny.

Po spotkaniu na nowotarskim Rynku kandydaci w tym samym składzie zaprezentowali się na zakopiańskich Krupówkach. Poniżej zdjęcia z tego spotkania.

js/ zdjęcia w galerii Piotr Korczak
Więcej na temat
komentarze
Reklama

Galeria zdjęć

Okręgi wyborcze
  • Artur Gondek
  • Jan Wincenty Hamerski
  • Amadeusz Kwiatkowski
  • Zofia Jończyk
  • Jan Piczura
  • Halina Wąsowska-Schirmer
  • Anna Paluch
  • Wlodzimierz Zapiorkowski
  • Radosław Lazar
  • Piotr Bielski
Popularne tagi
Reklama