kandydaci

Dane personalne

Imię i nazwisko
Janusz Kołacz
Rok urodzenia
1960
Stan cywilny
żonaty

Wykształcenie i praca

Wykształcenie
wyższe pedagogiczne
Wykonywany zawód
wykładowca akademicki
Miejsce pracy
Collegium Medicum UJ

Polityka

Przynależność
członek Katolickiego Stowarzyszenia ?Civitas Christiana? oddział w Krakowie, członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia ?Porozumienie Podkrakowskie, Viceprzew. Zarządu UKS ?Ekler Baranówka?, członek Rady Sołeckiej miejscowości Domiarki w gminie Iwanowice, Przewodniczący koła PO RP w gminie Kocmyrzów-Luborzyca
Kariera
W latach 2002-2006 był radnym gminy Iwanowice. Na początku w stowarzyszeniu a następnie w Platformie Obywatelskiej (jedyna partia polityczna w życiorysie). Członek poprzedniej Rady Regionu Małopolskiego PO RP. Obecnie przewodniczący koła PO RP w gminie Kocmyrzów-Luborzyca i wiceprzewodniczący zarządu PO RP powiatu krakowskiego ziemskiego.
Kandyduję do
Sejm: okręg nr 13
Kilka słów o sobie:
Doktorant na wydziale Historycznym UJ, aktualnie uczestnik studiów podyplomowych na Politechnice Krakowskiej z "Zarzadzania BHP", absolwent studiów podyplomowych na Uniwersytecie Wrocławskim "Dydaktyka Informatyki". Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Informacji Naukowej. Odznaczony Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę.
Wcześniej: absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie, a następnie Policealnego Studium Mechanizacji Rolnictwa w Giebułtowie, gmina Wielka Wieś.
W czasie studiów na WSP w Krakowie pełnił funkcję Prezesa Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego,otrzymał srebrną odznakę AZS.
Później był sędzią piłkarskim i zawodnikiem "Partyzanta Dojazdów".
W okresie pracy w szkole w Luborzycy i Karniowie w gminie Kocmyrzów-Luborzyca pełnił funkcję Społecznego Inspektora Pracy i Przewodniczącego Komisji Socjalnej, współzałożyciel Nauczycielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Baranówka", pełnił również obowiązki Społecznego Kuratora Sądowego dla Dorosłych przy sądzie dla Krakowa-Nowej Huty.
W gimnazjum w Iwanowicach przewodniczył Radzie Rodziców. Jako członek Rady Powiatowej powiatu Krakowskiego Małopolskiej Izby Rolniczej działał w Komisji ds. Bezrobocia przy Prezydencie Miasta Krakowa.
Żonaty, żona i dwie dorosłe córki.
Program wyborczy
1. Poprawa rozwiązań komunikacyjnych w Małopolsce i w Krakowie (budowa drogi S7 i północnej obwodnicy Krakowa)
2. Likwidacja problemu dla mieszkańców Krakowa tzw. niskiej emisji zanieczyszczeń, w uzgodnieniu z zainteresowanymi
3. Poprawa zabezpieczenia zdrowotnego obywateli, szczególnie wśród osób młodych i osób starszych z naciskiem na sprawy właściwej profilaktyki
4. Wspieranie polskiej myśli naukowo-badawczej, a także produkcji rolno-przemysłowej
5. Poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy, aspekty formalno-prawne
6. Dobra oświata i wychowanie dobrą inwestycją w młode pokolenie
Pozostali kandydaci: Sejm: okręg nr 13
Jakub Adamczyk 4 KORWiN
Joanna Marcela Platforma Obywatelska RP
Józef Lassota Platforma Obywatelska
Okręgi wyborcze
  • Jan Wincenty Hamerski
  • Julian Stopka
  • Dariusz Zabrzewski
  • Maciej Rogóż
  • Piotr Bielski
  • Adam Wojtas
  • Wlodzimierz Zapiorkowski
  • Wojciech Kajdas
  • Jarosław Gliński
  • Joanna Marcela
Popularne tagi
Reklama